Můj příběh

Mou vášní jsou léčivé byliny, alternativní medicína a anti-aging. Po čtyřicítce se mi začaly ozývat různé problémy spojené s přechodem. Pomocí přírodní medicíny se mi podařilo uvést své tělo znovu do rovnováhy. Ukazuji ženám, že existují alternativy k syntetickým hormonům, a že ne vždy je nutný chirurgický zákrok. I po padesátce se můžete cítit svěží a plné energie.

Je mi sice už 50 pryč, jsem tedy v přechodu, ale cítím se mladá, svěží, plná energie a chuti do života. Jsem vyrovnaná se životem a plna optimismu. Můj spánek je pevný a nadměrné pocení zažívám, jen když jdu do sauny :-).

Ale dobře vím, jak nepříjemné příznaky může přechod také mít. U mě to začalo někdy po čtyřicítce, snad ve dvaačtyřiceti. To jsem se z ničeho nic v noci probudila zmáčená potem. Musela jsem se jít převléknout do čisté noční košile a přehodila jsem si svou zpocenou peřinu naopak. Myslela jsem, že asi bylo v ložnici moc horko a já jsem byla až moc zakrytá. Ale pak se to začalo pravidelně opakovat. Někdy jsem se musela převlékat dokonce dvakrát za noc. Bylo mi to velmi nepříjemné a nevěděla jsem, co se to děje. Až později mi došlo, že je to způsobené hormonálními změnami kvůli nastupujícímu přechodu! V té době jsem si žádný přechod vůbec nechtěla připustit. Domnívala jsem se, že je to něco, co přijde až po padesátce.

Ale nepříjemných jevů přibývalo. Moje pleť, která byla vždy spíše mastná, se najednou stávala čím dál tím sušší a začaly mi přibývat vrásky. Na vlasy jsem si musela začít kupovat stále výživnější kondicionéry, jinak jsem je měla suché jako slámu. Nohy jsem si po sprchování musela začít pravidelně krémovat, neboť jejich pokožka byla naprosto vysušená. Menstruace byla čím dále tím slabší a často se zpožďovala. Kamarádky se mi naopak svěřovaly, že mají menstruaci až příliš silnou.

A ten spánek, to bylo to nejhorší. Pravidelně jsem se budila uprostřed noci a pak už jsem až do rána neusnula. V práci jsem pak byla pořád unavená a bez energie. Kolegové v kanceláři se mi smáli, když jsem po oběde únavou nemohla udržet oči otevřené a na pár vteřin jsem usnula. Byla jsem cely život štíhlá a najednou jsem začala přibírat na váze, pomalu ale jistě. Na břiše mi najednou narostl špek a já jsem většinu svých sukní a kalhot nemohla dopnout v pase.

Došlo mi, že už je to tady. Ten přechod. Říkala jsem si, to je strašné, za chvíli budu vrásčitá stará bába. Docela mě to dostalo. Říkala jsem si, jak to, že jiné ženy ještě v pětačtyřiceti nebo i později mohou ještě počít děti a já už jsem v přechodu? Proč to u mne přišlo tak brzy? Můžu s tím něco dělat? Můžu to nějak zastavit nebo zpomalit? Chci zase dobře spát a mít mladé a hezké tělo!

Začala jsem se o podrobnosti kolem přechodu a hormonálních změn vůbec zajímat. Přečetla jsem všechno, co mi přišlo pod ruku, informovala jsem se na internetu, četla jsem si ve fórech, kde si ženy vyměňovaly zkušenosti, kupovala jsem si odborné knihy. A zjistila jsem zajímavé informace. Že lékaři na obtíže s přechodem předepisují umělé hormony, většinou estrogeny. V odborné literatuře jsem se ale dočetla, že umělé hormony sice zaberou a ženy zbaví obtíží, způsobují ale po nějaké době v mnohých případech rakovinu prsou nebo i jiných orgánů! Naštěstí existují alternativy. Někteří lékaři to vědí a předepisují i přírodní hormony, které jsou naprosto identické s hormony lidského těla. Bohužel je těchto lékařů málo – to se týká Německa. Domnívám se, že v České republice to nebude o moc lepší. Tyto přírodní hormony, říká se jim také bioidentické hormony, jsou naprosto bez vedlejších nežádoucích účinků. Ale existují i homeopatické léky a přírodní preparáty, které je možné si pořídit bez receptu. Kromě léků existují i léčivé byliny, které působí příznivě na hormonální rovnováhu.

Za ty roky jsem vyzkoušela různé prostředky a nasbírala jsem mnoho zkušeností. Také z odborné literatury jsem načerpala mnoho cenných znalostí. To všechno jsou důležité informace pro každou ženu ve středním věku a já si je nechci nechat jen pro sebe.

Píšu o tom e-book a shrnuji v něm všechny důležité informace, které by každá žena, mající potíže v souvislosti s přechodem, měla vědět. Pokud o něj máte zájem, napište mi na kontaktní formulář a já vám dám vědět, až bude hotový.